Triduum Paschalne w obrazach (foto)

 Wielki Czwartek - uobecnia się wśród nas wydarzenie z Wieczernika, w czasie, którego Jezus Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii, oraz polecił go sprawować kapłanom "na swoją pamiątkę". Jako wyraz naszej radości i wdzięczności za te dary odśpiewamy w czasie mszy św. hymn "Chwała na wysokości Bogu", który był opuszczany przez cały okres Wielkiego Postu; odezwą się również dzwony, by podkreślić podniosły nastrój tych chwil.

1. Msza św. Wieczerzy Pańskiej
2. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
Wielki Piątek - niezwykły to dzień. Dzień, w którym umarł nasz Jezus. Nie sprawuje się w ten dzień ofiary Mszy św. Ołtarz obnażony w Wielki Czwartek pozostał tak do ceremonii Wielkiego Piątku i tylko na czas Komunii św. zostanie on przykryty.
1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy
2. Ceremonie Wielkopiątkowe
o Liturgia słowa
o Adoracja krzyża

 

 

 

 

o Rozdzielanie Komunii św.
o Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

 

 

 

 

 

 

Wielka Sobota - jest dniem spoczynku Pana w grobie. Jest to dzień cichej nadziei, modlitewnego oczekiwania na cud zmartwychwstania. W dniu tym nie ma nic z żałoby, nic ze smutku, ale cicha wewnętrzna radość płynąca z wiary w bóstwo Chrystusa i z nadziei wypełnienia wszystkiego co zapowiedział. Gromadzimy się w świątyni aby wspólnie przeżyć liturgię Wigilii Paschalnej Wielkiej Nocy. Jest to naprawdę Wielka Noc bo w niej dokonało się najważniejsze wydarzenie w dziejach świata i ludzkości, jakim było przejście (pascha) ze śmierci do nowego życia przez zmartwychwstanie. Ta tajemnica zbawcza w liturgii tej nocy stanie się dla nas teraźniejszością. Liturgia pełna jest symboli życia: światło - słowo - woda i uczta.
1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie.
2. Święcenie pokarmów wielkanocnych.
3. Liturgia Wigilii Paschalnej.
o liturgia światła

 

 

 

 

o liturgia słowa
o liturgia chrzcielna

 

o liturgia Eucharystyczna

 

Grób Pański po zmartwychwstaniu

 

 « powrót

   

 

POMÓŻ ODNOWIĆ KOŚCIÓŁ

WESPRZYJ REMONT NASZEJ ŚWIĄTYNI

Szczegóły w zakładce: Dane parafii

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela: 
9.00, 10.15 - Głuszyna
11.30, 17.00
Dni powszednie: 7.00, 18.00 (po zmianie czasu o g. 17.00)

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 31 maja 2020r. o godz. 10.00.

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca pół godz. przed każdą Mszą świętą

(W wakace tylko w dni tygodnia przed Mszą św.).

Kancelaria parafialna

Godziny otwarcia: 
Czynne w poniedziałek - środę - piątek
pół godziny po wieczornej Mszy św., w sobotę od 9.00-10.00 (o zmianach czytaj w ogłoszeniach)

Komentarz do Ewangelii

stat4u