INFORMACJA DOTYCZĄCA OBOWIĄZKU ZAKRYWANIA UST I NOSA

INFORMACJA DOTYCZĄCA OBOWIĄZKU ZAKRYWANIA UST I NOSA PRZY POMOCY ODZIEŻY LUB JEJ CZĘŚCI, MASKI ALBO MASECZKI W OBIEKTACH KULTU RELIGIJNEGO

Informacja dotycząca obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki w obiektach kultu religijnego

Rada Ministrów wydała rozporządzenie z dnia 15 kwietnia 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - dotyczące kwestii obowiązku zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.

Zgodnie z rozporządzeniem obowiązku nie stosuje się w przypadku duchownego sprawującego kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania.

Natomiast  obowiązek ten stosuje się do wszystkich innych przebywających w obiekcie kultu religijnego, także służby liturgicznej i uczestniczących w nabożeństwach. Dotyczy to także cmentarzy.

Zasady te obowiązują od 16 kwietnia br. do odwołania.

fot. dzięki uprzejmości Kurii Diecezjalnej w Opolu

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii została przeniesiona na dzień 20 września 2020r. o godz. 10.00.

(W wakacje tylko w powszednie dni tygodnia przed Mszą św.).